Audyt Energetyczny

industry-798642_1920

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

Zgodnie z nowelizacją Ustawą o efektywności energetycznej, która weszła w życie 1 października 2016 roku duże przedsiębiorstwa zostały zobligowane do przeprowadzenia audytu energetycznego. 

Przypomnijmy, że zgodnie z Ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, duże przedsiębiorstwo to takie, które w dwóch ostatnich latach obrotowych (licząc osobno dla każdego roku) przekroczył któryś ze wskaźników:

  • zatrudnienie 250 lub więcej osób,
  • sumę bilansową równą lub większą od 43 mln € (175,827 ml zł jeśli rokiem obrotowym będzie rok 2016) oraz roczny obrót równy lub większy od 50 mln € (204,45 mln zł jeśli rokiem obrotowym będzie rok 2016).

Ustawa obejmuje minimum 90 procent zużycia energii w zakładzie. Obowiązkowy audyt energetyczny pozwala uzyskać informacje o możliwych sposobach zaoszczędzenia energii w firmie, a jego wyniki można wykorzystać do różnego rodzaju analiz oraz kontroli w przedsiębiorstwie. Należy liczyć się z tym, że prezes URE może przeprowadzić kontrolę raportu z audytu energetycznego. Za brak audytu grozi kara do 5 proc. przychodu osiągniętego przez firmę w poprzednim roku podatkowym.

Przypomnijmy, że termin przeprowadzenia audytu mija 30 września.

Z danych przedstawionych przez „Dziennik Gazeta Prawna” obecnie jedynie 220 firm przedstawiło audyt energetyczny Prezesowi URE, dlatego jest to ostatni dzwonek aby uniknąć kar i zdążyć z audytem do września br.

Wraz z naszymi Partnerami firma City-Brand Energia Odnawialna proponuje przeprowadzenie audytu wraz z kompleksową usługą szkoleniową odnośnie nowelizacji Ustawy o efektywności energetycznej.

Szczegóły odnośnie oferty oraz cen przedstawiamy po uprzedniej indywidualnej analizie przypadku.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt.

Kamil Ptak,
kamil.ptak@city-brand.pl
530-049-882

 Logo_City_1